Turistický kroužek

2014/2015

V letošním školním roce jsme nově zahájili činnost turistického kroužku.  Z řad dětí se přihlásilo celkem 30 zájemců, kteří se již v říjnu vydali na svůj první výlet na horu Gírovou.

V měsíci prosinci jsme si zpříjemnili předvánoční čas návštěvou karvinského muzea a vyzkoušeli jsme si vánoční zvyky na vánočním jarmarku.

A jak se nám líbilo, posuďte sami .

ZOO Ostrava

V sobotu 25.4.2015 navštívily děti  z turistického kroužku ZOO v Ostravě. Společně jsme si prohlédli nově vybudované pavilóny a měli jsem možnost zúčastnit se komentovaného krmení medvědů. Velice nás zaujal Pavilón evoluce a Tropical. Vyzkoušeli jsme si jaké rozpětí mají křídla ptáků, vidění sovy,odhalovali jsme tajemství skříněk s překvapením a mimo jiné jsme navštívili hřbitov vyhynulých zvířat. Výlet jsme si krásně užili. Podívejte se sami.

Výlet na Helfštýn

Nejlepší sběrači papíru, plastových víček a kaštanů z 1. st. navštívili 10.6. hrad Helfštýn. Seznámili jsme se s historií hradu a prohlédli si pěkné výrobky uměleckých kovářů. Po překonání 77 schodů hradní věže jsme mohli obdivovat nádherný výhled na krajinu kolem Lipníku nad Bečvou.Výlet se nám líbil a těšíme se na další, podívejte se.